Dzwony zabrzmią z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Przewielebni Księża Proboszczowie!

W niedzielę 11 listopada 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, będzie miało miejsce wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego.

Zgodnie z prośbą Prezydenta RP, zaakceptowaną przez Przewodniczącego KEP, wyrażam zgodę, aby w tym czasie, tj. o godz. 12.00, były włączone dzwony kościelne we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji. Bicie dzwonów jako podniosły symbol, towarzyszący szczególnym chwilom, będzie stanowiło uroczysty i wyraźny sygnał do rozpoczęcia wspólnego odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej, jako znaku naszej narodowej przynależności oraz trwałego elementu jednoczącego Polaków.

Bp Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski