Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Bazyliki w Radecznicy

Kochani Przyjaciele i Dobrodzieje!

W dniu 21 maja 2018 r. po raz piąty odbędzie się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do tutejszego Sanktuarium, w której będziemy się modlić za naszą Ojczyznę. W 1918 roku budziła się z woli Opatrzności Bożej jej wolność i niepodległość. Patron tego miejsca św. Antoni Padewski i nasi święci bernardyńscy - św. Jan z Dukli i św. Szymon z Lipnicy zapraszają nas, abyśmy okazali wdzięczność Dobremu Bogu i Matce Najświętszej za dar wolności. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Abp Józef Michalik z Przemyśla, szczególny przyjaciel naszej rodziny zakonnej. Zaprosił do św. Jana, do Dukli papieża św. Jana Pawła II, a ostatnio pielgrzymował do Skępego, gdzie króluje Matka Boska przed którą się modlił wiele lat bł. Władysław z Gielniowa - patron naszej prowincji bernardyńskiej.

Kochał Ojczyznę Władysław z Gielniowa - patron Warszawy, który ciągle nas zaprasza do kościoła św. Anny w Stolicy aby tam, w miejscu przebywania Jego relikwii i w sercu miasta nasi politycy umieli głosem sumienia i mądrością prawa Bożego naprawić nasz wspólny dom. Niech ta modlitwa sprawi abyśmy byli dumni, że jesteśmy Polakami.

W imieniu wspólnoty zakonnej.

o. Krystian Zdzisław Olszewski ofm
gwardian klasztoru

Radecznica – maj 2018 roku.