Brązowy medal naszych ministrantów w Rzeszowie

Ministranci z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach zdobyli 3 miejsce w Rzeszowie na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KNC 2018 w kategorii Ministrant (2006–2010).

Nasi ministranci po wygraniu etapu dekanalnego, rejonowego oraz zdobyciu mistrzostwa diecezji, reprezentowali naszą Diecezję Zamojsko – Lubaczowską na finałach najlepszych drużyn diecezjalnych Mistrzostw Polski LSO. W tym roku odbyły się one w dniach 1-2 maja w Rzeszowie. Brało w nich udział ok. 2 tys. ministrantów różnych kategorii wiekowych. Finały rozpoczęły się Mszą Świętą w Katedrze Rzeszowskiej pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Jana Wątroby ordynariusza diecezji. Następnie pierwszego dnia mistrzostw rozpoczęły się rozgrywki grupowe. Rozegraliśmy następujące mecze:

Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia  Św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach 2-1 (Młodowiec, Żuk)

Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Św. Piotra Apostoła Radom 0-2

Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Św. Barnaby w Warszawie 5-0 (Żuk 2, Sopel, Lorenc, Młodowiec)

Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Św. Małgorzaty w Nowym Sączu 0-0

Drugi  dzień maja, a zarazem drugi dzień mistrzostw również rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Katedrze Rzeszowskiej pod przewodnictwem J. E. ks. bpa pomocniczego Edwarda Białogłowskiego. Tego dnia w meczach Play off zagraliśmy następujące mecze:

Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Św. Wojciecha w Białej Rawskiej 2-0 (Młodowiec, Żuk)

Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie 1-0 (Gryniewicz)

Półfinał

Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie 0-2

o 3 miejsce

Parafia Narodzenia NMP Oleszyce - Parafia Wniebowzięcia NMP w Toruniu 4-0 (Sopel 2, Żuk, Lorenc)

Skład: Remigiusz Pawełko, Mikołaj Młodowiec, Sławomir Żuk, Norbert Sopel, Rafał Paryniak, Dominik Smoliniec, Maksymilian i Mateusz Warcaba, Jan Różański, Jakub Lorenc, Patryk Guzy, Łukasz Gryniewicz - trenerem ks. Radosław Sokołowski, ks. Józef Dudek, Krzysztof Młodowiec, Tomasz Żuk. Graliśmy o Puchar czasopisma ministranckiego KNC - "Króluj Nam Chryste", a gościem honorowym mistrzostw był znamy dziennikarz sportowy TVP Pan Rafał Patyra. Z jego rąk odebraliśmy też brązowe medale za zajęcie 3 miejsca Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza.

Ze względu na dwa tytuły mistrzowskie nasza parafia reprezentowała również naszą diecezję w kategorii Lektor Młodszy (2005-2002). Niemal wszyscy nasi ministranci byli z rocznika 2005 i fizycznie niekiedy bardzo odstawali od starszych 3 lata rywali. Mimo tego po pięknej walce zajęliśmy 4 miejsce w grupie. Z powodu kilku poważnych kontuzji ministrantów nie braliśmy udziału drugiego dnia mistrzostw w Finale B. Rozegraliśmy zatem 5 spotkań i tak: Wygrana 2-0 z Parafią Bożego Ciała w Międzylesiu (Stec, Tryniecki), 3-1 z Parafią Św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej (Stec 3) remis z Parafią Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Czarnej Tarnowskiej 1-1 (Hycza) przegrane 0-2 z Parafią Św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, 0-2 z Parafią Zwiastowania NMP w Leżajsku. Ostatecznie zajęli 4 miejsce w grupie. Skład: Michał Tryniecki, Rafał Kościeliński, Marcin Stec, Marcin Żulewicz, Mateusz Hycza, Błażej Foryś, Kacper Paryniak, Ksawery Bednarz, Jakub Olejnik, Konrad Wojtanowski, Wojciech Polak. Trenerzy:  ks. Radosław Sokołowski, ks. Józef Dudek, Krzysztof Młodowiec, Tomasz Żuk.