Triduum Paschalne w Katolickim Radiu Zamość

Harmonogram transmisji nabożeństw i Mszy św. podczas Triduum i Świąt Wielkanocnych.​​

Przedstawiamy Państwu rozkład transmisji uroczystości Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych w Katolickim Radiu Zamość.

29 marca - Wielki Czwartek

Święte Triduum Paschalne rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej, której o godzinie 18 w zamojskiej katedrze będzie przewodniczył będzie biskup diecezjany Marian Rojek.

30 marca - Wielki Piątek

W Wielki Piątek wszystkie transmisje na naszej antenie będą miały miejsce z zamojskiej katedry. 9:00 - wielkopiątkowa Jutrznia. Poprowadzi ją wspólnota Ruchu Światło-Życie. O 15:00 w zamojskiej katedrze odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej, które poprowadzą alumni Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Liturgia Męki Pańskiej w katedrze i na naszej antenie rozpocznie się o 18.00 i będzie jej przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek.

31 marca - Wielka Sobota

Transmisje w Wielką Sobotę także rozpoczniemy od jutrzni z zamojskiej katedry o 9.00, którą w tym dniu poprowadzi Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej. Liturgii Wigilii Paschalnej w kościele konktatedralnym w Lubaczowie o godz. 19:00 będzie przewodniczył bp Marian Rojek.

1 kwietnia - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

W niedzielny poranek Zmartwychwstania o godz. 6.00 będziemy transmitować dla Państwa Mszę św. rezurekcyjną z zamojskiej katedry. Jej również będzie przewodniczył biskup diecezjalny. W południe zapraszamy na Eucharystię transmitowaną z sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim.

2 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny

O godz. 12.00 Msza św. z sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie, O godz. 18.00 z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Zamościu.

Wszystkich z Państwa, mających trudności w bezpośrednim uczestniczeniu w tych wydarzeniach w swoich parafiach, zachęcamy do wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy za pośrednictwem naszego radia.