Kolędowanie Misyjne i Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych z Pasterzem Diecezji Księdzem Biskupem Marianem Rojkiem odbędzie się w sobotę, 10 lutego 2018 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie.
W parafiach w całej Polsce również w naszej Diecezji rozpoczęło się Kolędowanie Misyjne.

„Mali misjonarze” złożą wizytę rodzinom w swoich parafiach, aby podzielić się z nimi radością Bożego Narodzenia, darem wiary i swoją misyjną pasją. Zwrócą również uwagę na trudną sytuację swoich rówieśników Syrii i Libanie.

Przyjmijmy Kolędników Misyjnych z otwartością, z uwagą wysłuchajmy przygotowanej przez nich scenki i zaśpiewajmy wraz z nimi kolędę ufną jak modlitwa. A kto może, niech z serca złoży datek.

Zachęcam także, aby jak najwięcej grup, szkół, czy parafii w naszej Diecezji włączyło się w to piękne dzieło pomocy potrzebującym dzieciom.

Ofiary zebrane podczas Kolędowania Misyjnego proszę przesyłać na konto PDM z dopiskiem Kolędnicy Misyjni:

nr konta PDM PKO BP SA I/O Warszawa 72 1020 1013 0000 0102 0002 7169

Zachęcam osoby zaangażowane w prowadzenie Kolędników Misyjnych do przesyłania do Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego na adres [email protected] informacji z przygotowania i przeprowadzenia Kolędy Misyjnej wraz ze zdjęciami.

Przekazana dokumentacja fotograficzna będzie udostępniona na stronie internetowej www.misje.zamojskolubaczowska.pl.

W programie: prezentacja przybyłych grup, dziękczynna Eucharystia, animacja misyjna, spotkanie z misjonarzami, posiłek.

Początek o godz. 10.00.

Grupy chcące wziąć udział w spotkaniu proszone są o wcześniejsze zgłoszenie (ilość uczestników, parafia, szkoła) na adres mailowy: [email protected] lub telefonicznie 505 088 098 do 9 lutego 2018 r.

Proszę, aby każda grupa przyjechała z gwiazdą, a wszystkie dzieci były w strojach kolędniczych.

ks. Andrzej Łuszcz
Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej