Błogosławieństwo Papieskie i Odpust Zupełny z racji Jubileuszu Diecezji – 1 stycznia 2018 r.

W poniedziałek, 1 stycznia 2018 r. w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Patronki naszej Diecezji, Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek będzie sprawował Uroczystą Eucharystię o godz. 12.00 w Katedrze Zamojskiej. Na zakończenie Mszy św., z racji Jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji, Ksiądz Biskup udzieli Papieskiego Błogosławieństwa połączonego z odpustem zupełnym.
W poniedziałek, 1 stycznia 2018 r. w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Patronki naszej Diecezji,  Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek będzie sprawował Uroczystą Eucharystię o godz. 12.00 w Katedrze Zamojskiej. Na zakończenie Mszy św., z racji Jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji, Ksiądz Biskup udzieli Papieskiego Błogosławieństwa połączonego z odpustem zupełnym.

Pragniemy przypomnieć treść Dekretu Penitencjarii Apostolskiej

Prot. N. 1128/16/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska mocą nadzwyczajnej władzy udzielonej przez Ojca Świętego Franciszka, upoważnia Jego Ekscelencję Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, aby w czasie Srebrnego Jubileuszu Diecezji, w dniach wybranych ze względu na pożytek wiernych, po sprawowanej w Kościele Katedralnym i Konkatedralnym uroczystej Eucharystii udzielił Biskupom, Kanonikom i Prezbiterom, Diakonom, Braciom i Siostrom Zakonnym i wszystkim  obecnym Wiernym, którzy prawdziwie podejmują pokutę i poruszeni są miłością miłosierną, błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (Spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa według intencji Ojca Świętego).
         Wierni, którzy pobożnie przyjmą Błogosławieństwo Papieskie, także jeśli z uzasadnionych przyczyn, nie będą fizycznie obecni na uroczystych celebracjach liturgicznych, a duchowo złączą się z nimi za pośrednictwem przekazu radiowego lub telewizyjnego, również mogą uzyskać odpust zupełny (po spełnieniu wymaganych prawem warunków).
         Wbrew wszelkim przeciwnym zarządzeniom.
Rzym, Penitencjaria Apostolska, 11 lutego 2017 r.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjariusz Wielki