Tak, POMAGAM!

W dniach 8 i 9 grudnia 2017 roku (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 10.00 – 20.00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już trzynastą zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.
Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.

W dniach 8 i 9 grudnia 2017 roku (piątek, sobota) w godzinach 12.00 – 20.00 w piątek oraz w sobotę od godziny 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już trzynastą zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla najuboższych rodzin. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy  Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka „Tak, POMAGAM!!” przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Lidl, Lewiatan, Polomarket i Tesco i wielu innych.

Więcej o zbiórce "Tak, pomagam" na stronie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej:

ks. Adam Sobczak,
dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej