I niedziela Adwentu rok B

Módlmy się o dobre przeżycie czasu adwentu w naszych parafiach. Prośmy o to, aby był to czas odnowienia w sobie Bożego synostwa i ściślejszego zjednoczenia się z Chrystusem oraz odkrywania parafii jako wspólnoty rozwoju i dojrzewania wiary.
Intencja diecezjalna na grudzień

Wprowadzenie do liturgii:

W I niedzielę Adwentu zgromadzeni wokół stołów Słowa i Eucharystii pragniemy posilać się darami, jakie ofiaruje nam Ten, który przyjdzie, aby zbawić lud swój. Rozpoczynając nowy rok duszpasterski Kościół stawia nam przed oczami obraz, który dotyczy całego naszego życia, a mianowicie obraz Sądu Ostatecznego, gdy Pan powtórnie przyjdzie. Chcemy kroczyć drogą sprawiedliwości i poprzez pełnienie czynów miłości dobrze przygotować się na Jego przyjście. Bądźmy więc uważni i czujni, bo nie wiemy, kiedy czas ten nadejdzie.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w kościele w Polsce dwuletni program duszpasterski pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość …”. W tym roku będziemy na nowo odkrywali Osobę i dary Ducha Świętego. Myślą przewodnią będą słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2, 4).

Dzisiaj przeżywamy również pierwszą niedzielę miesiąca. Dlatego też chcemy się modlić w intencji nasze diecezji z racji jubileuszu 25-lecia jej powstania. Dziękując za wszelkie łaski, którymi zostaliśmy obdarzeni, módlmy się o dobre przeżycie czasu adwentu w naszych parafiach. Prośmy o to, aby był to czas odnowienia w sobie Bożego synostwa i odkrywania własnej tożsamości chrześcijańskiej. Módlmy się o ściślejsze zjednoczenie się z Chrystusem oraz odkrywanie parafii jako wspólnoty rozwoju i dojrzewania wiary.

Modlitwa powszechna

Trwając w radosnym oczekiwaniu na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa, polecajmy dobremu Bogu nasze intencje:

Módlmy się za Kościół, aby wezwany do służby, wiernie trwał na straży depozytu wiary i moralności chrześcijańskiej. Ciebie prosimy
Módlmy się za papieża, biskupów, prezbiterów i diakonów, aby jako współcześni uczniowie Pana, obdarzeni światłem Ducha Świętego, świadectwem swego życia wskazywali innym drogę do stołu słowa i stołu Chleba. Ciebie prosimy
Módlmy się za sprawujących władzę, aby pamiętali, że zostali wybrani, aby służyć i troszczyć się o dobro wszystkich obywateli. Ciebie prosimy
Módlmy się o dobre przeżycie czasu adwentu, aby był to czas odnowienie w sobie Bożego synostwa i odkrywania parafii jako wspólnoty rozwoju i dojrzewania wiary. Ciebie prosimy
Módlmy się za zmarłych, aby wszczepieni przez chrzest w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, z Nim przeszli ze śmierci do życia. Ciebie prosimy
Módlmy się za nas samych o radość z wiary, abyśmy nigdy nie zapomnieli, że staliśmy się świątynią Ducha Świętego. Ciebie prosimy

Wszechmogący Boże, przyjmij nasze pokorne prośby i spraw, aby pełne nadziei oczekiwanie i ufna modlitwa należycie nas przygotowały do przeżycia tajemnicy Wcielenia Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen