Święto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza wszystkich Członków i sympatyków KSM na Uroczystość Chrystusa Króla. W sobotę, 25 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w Katedrze Zamojskiej Biskup Diecezjalny Marian Rojek będzie przewodniczył Mszy św. Uroczystość Chrystusa Króla jest Świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Po Mszy św., podczas której młodzież zostanie włączona do KSM przez Przyrzeczenie, odbędzie się Zjazd Diecezjalny w salce przy Katedrze. Święto patronalne i Zjazd Diecezjalny są najważniejszymi wydarzeniami, na których nie powinno zabraknąć młodzieży ze wszystkich oddziałów i kół KSM wraz ze swoimi duchowymi opiekunami.

Podczas Zjazdu Diecezjalnego zostaną przeprowadzone wybory Zarządu Diecezjalnego na kolejną kadencję oraz omówione m.in. następujące tematy: nowy program formacyjny dla oddziałów wraz z zeszytem dla Lidera i dzienniczkami duchowymi dla członków KSM, organizacja Konkursu o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce jako Konkurs Ogólnopolski w 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki i roku poświęconemu w Kościele Jego osobie, III Charytatywny Bal Młodych, Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych w Zamościu, 25-lecie KSM w naszej diecezji oraz podsumowanie pracy w roku 2017, sprawy bieżące w oddziałach i plany na rok 2018.

Prosimy o dostarczenie sprawozdań z działalności oddziałów, protokołu z wyborów Kierownictwa Oddziału – jeśli decyzja powołania jest nieaktualna oraz legitymacji celem ich podbicia.

W piątek 24 listopada o godz. 18.00 w Kościele MB Królowej Polski w Zamościu rozpocznie się Dzień Skupienia przed Przyrzeczeniem. Młodzież przywozi ze sobą dwa zdjęcia, deklarację przystąpienia do KSM, opinię ks. Asystenta.

Zarząd Diecezjalny KSM
Ks. Stanisław Książek – Asystent Diecezjalny