„Idźmy naprzód z nadzieją!” – XVII Dzień Papieski – 8.10.2017 r.

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października 2017 roku. Obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie. Ich głównym punktem będzie Msza św. w Bazylice św. Krzyża transmitowana przez Program 1. Polskiego Radia. Tego dnia stypendyści będą modlić się w intencji darczyńców Fundacji podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowanej przez Kard. Kazimierza Nycza. Tradycyjnie, po Mszy św., odbędzie się także Koncert Galowy Dnia Papieskiego w Świątyni Opatrzności Bożej transmitowany przez TVP1.

W przeddzień Dnia Papieskiego, 7 października, na Zamku Królewskim podczas uroczystej gali transmitowanej przez TVP2, wręczone zostaną Nagrody TOTUS.

Natomiast w Krakowie 8 października zostanie odprawiona Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II transmitowana przez TVP1 oraz TVP Polonia. We wtorek, 10 października, na Zamku Królewskim odbędzie się konferencja naukowa pt.: „Europa-kryzys i nadzieja”.