Niedziela Palmowa w Zamościu, 9 kwietnia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży z Młodzieżą na Niedzielę Palmową do Zamościa. Będzie to Światowy Dzień Młodych w wymiarze diecezjalnym.
Będzie to Światowy Dzień Młodych w wymiarze diecezjalnym.

Plan:

O godz. 15.00 -  początek procesji z Kościoła pw. św. Michała Archanioła do Katedry Zamojskiej.

Po dojściu do Katedry – Msza św. o godzinie 16.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. W czasie Mszy św. prosimy, by był wyznaczony ksiądz i młodzież  z każdego dekanatu, by przyjąć w procesji Świecę Jubileuszową.

Prośba do księży, by, zabrać ze sobą do koncelebry ornaty ze ŚDM z Krakowa.

Po Mszy św. przejście uroczyste z flagami na halę sportową OSiR – wejście od holu (tyłem). Posiłek w holu wydadzą sprawnie wolontariusze.

18.00 – Koncert zespołu ,,niemaGotu”

Ważne!!!

Każdy Ksiądz Dziekan, ewentualnie wyznaczony kapłan przez Księdza Dziekana prosimy, by zgłosić ostatecznie do czwartku, tj. do 6 kwietnia ilość osób uczestniczącą w w/w uroczystości. Zgłoszenia do księdza Tomasza Szady (603 357 099, [email protected]).

Za każdego uczestnika wyznaczona jest opłata 5 zł (symbolicznie na posiłek). Koncert sponsoruje Wydział Duszpasterstwa Ogólnego.  Autokary prosimy, by wysadziły młodzież przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Zamościu i udały się na parkingi w pobliżu Katedry lub koło hali OSiR.

Każdy dekanat niech przygotuje flagi na których będzie nazwa dekanatu, Symbole ŚDM z Krakowa, nazwa parafii, nazwa szkoły.

Plan procesji jest następujący: W procesji na początku będzie niesiony krzyż, świece, następnie wszystkie flagi, później aktor grający Pana Jezusa wraz z innymi aktorami, zespół śpiewający RuahElohim. Następnie dalsza część procesji palmowej. Na początku Ksiądz Biskup z kapłanami, młodzieżą oraz wiernymi. Policja i harcerze będą wszystko zabezpieczali.

Z serdecznymi kapłańskimi pozdrowieniami:

Ks. Jarosław Kędra – diecezjalny duszpasterz młodzieży
Ks. Tomasz Szady – diecezjalny koordynator ŚDM