Króluj nam Chryste!!!

Tradycyjnie – w ostatnią sobotę listopada – zostały rozegrane finały XIV Diecezjalnych Mistrzostw w Piłce Nożnej Halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Diecezji.

Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Werbkowicach. Miejscem rozgrywek była hala sportowa im. Bronisława Malinowskiego przy Zespole Szkół  w tej samej miejscowości. Mistrzostwa Diecezjalne są zwieńczeniem dwóch wcześniejszych etapów rozgrywek. Najpierw zostały rozegrane zawody w poszczególnych dekanatach naszej diecezji z których zwycięskie zespoły brały udział w zmaganiach rejonowych. Sobotnie rozgrywki zgromadziły więc najlepsze drużyny z terenu całej Diecezji w czterech kategoriach wiekowych: SP klasy 3-4, SP klasy 5-6, gimnazjum i szkoły średnie. Odpowiedzialnymi za rozgrywki finałowe byli: ks. Piotr Szeptuch – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców oraz ks. Krzysztof Augustynek – Rejonowy Duszpasterz LSO i miejscowy wikariusz.
Przy tej okazji składamy wielkie wyrazy wdzięczności dla tych wszystkich dzięki, którym finały zostały profesjonalnie zorganizowane. Dziękujemy księdzu proboszczowi Adamowi Siedleckiemu, wójtowi gminy Werbkowice panu Lechowi Bojko, dyrektorce szkoły pani Marcie Pietrosiewicz, kierownikowi  sali panu Ryszardowi Mazurkiewiczowi i na koniec ale równie gorąco pani Danucie Muzyczka – czuwającej nad całą logistyką.

Po bardzo zaciętej i emocjonującej walce drużyny zajęły następujące miejsca:

Kat.  - ministranci młodsi:

I miejsce    - par. Św. Michała Archanioła w Miączynie

II miejsce   - par. Narodzenia NMP w Oleszycach

III miejsce  - par. Św. Jerzego w Biłgoraju

IV miejsce  - par. Św. Brata Alberta w Zamościu

Kat.  - ministranci:

I miejsce    - par. Narodzenia NMP w Oleszycach

II miejsce   - par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

III miejsce  - par. Św. App. Piotra i Pawła w Moniatyczach

IV miejsce  - par. Ojca Pio w Tomaszowie Lubelskim

Kat.  - lektorzy:

I miejsce    - par. Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie

II miejsce   - par. Św. Michała Archanioła w Zamościu

III miejsce  - par. Św. App. Piotra i Pawła w Łaszczowie

IV miejsce  - par. Wniebowzięcia NMP w Łukowej

Kat.  - lektorzy starsi:

I miejsce    - par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim

II miejsce   - par. Św. App. Piotra i Pawła w Majdanie Starym

III miejsce  - par. Św. Jana Chrzciciela  w Czerniczynie

IV miejsce  - par. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Wszystkich bardzo serdecznie gratulujemy udziału o osiągniętych wyników.

Duszpasterstwo LSO Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej