Zakończenie Roku Miłosierdzia i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana - Katedra Zamojska, 20 XI 2016 r.

W niedzielę, 20 listopada 2016 r. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 12.00 w Katedrze Zamojskiej.

Ta uroczysta celebracja połączona będzie z zakończeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i ogłoszeniem Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Ksiądz Biskup zaprasza  do licznego udziału w tym wydarzeniu Duchowieństwo, Osoby Życia Konsekrowanego i Wiernych Świeckich.

W parafiach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana będzie odczytywany w niedzielę, 20 listopada 2016 r., na zakończenie uroczystej Mszy świętej. Można to wydarzenie połączyć z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Wiernych, którzy z ważnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć w powyższych uroczystościach we wspólnocie katedralnej czy parafialnej, zachęca się do odczytania Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana podczas wspólnej modlitwy w rodzinie.