„Mój szkolny kolega z Misji”

Krzyś Gągoł, uczeń I klasy Zespołu Szkół – Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, wyśpiewał I miejsce w kategorii muzycznej Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój szkolny kolega z Misji” , który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”.
Krzyś Gągoł, uczeń I klasy Zespołu Szkół – Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, wyśpiewał I miejsce w kategorii muzycznej Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój szkolny kolega z Misji” , który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”. Muzykę i słowa do zwycięskiego utworu „Pieśń dla misjonarzy” napisał ks. Andrzej Łuszcz a aranżację muzyczną opracował Pan Tomasz Chołyst z Biłgoraja.
21 kwietnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom wśród, których znalazł się również Krzyś. Młody artysta pojechał do Stolicy wraz z rodzicami oraz ks. Andrzejem. W gali uczestniczyli Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur i Szef Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak oraz zaproszeni goście. Po zakończonej uroczystości była okazja spotkania z Panią Agatą Kornhauser-Dudą, żoną Prezydenta RP.  Młodemu artyście pogratulował sukcesu również Pan Mieczysław Szcześniak, który wręczył mu płytę i słodycze.