I Dzień Prymasowski w Zamościu

Poświęcony pamięci Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski - Zamość, 21 maja 2016 r. (sobota)
Poświęcony pamięci Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski
Zamość, 21.05.2016 r. (sobota)

Rynek Wielki w Zamościu
         Questing – gra miejska – Śladami Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu (materiały do pobrania w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Rynek Wielki 13, Ratuszu – parter, w godzinach 9-16)

Kościół rektoralny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zamościu (Pl. Jana Jaroszewicza 1)
11.00 Msza święta pod przewodnictwem ks. Adama Sobczaka Dyrektora Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej (uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele szkół imienia Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego z terenu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej)

Osiedlowym Domu Kultury Okrąglak w Zamościu (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 28A)
15.30  Powitanie gości15.35 Otwarcie wystawy pt. ,,Droga życia Prymasa Stefana Wyszyńskiego”15.40 Wystąpienie ks. prałata Zdzisława Ciżmińskiego - Przesłanie Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do współczesnych Polaków15.50  Prezentacja filmu ,,Kardynał Stefan Wyszyński i Jan Paweł II” w reż. Pawła Woldana. Po filmie spotkanie z reżyserem

W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymają książki o Ks. Stefanie Kardynale Wyszyńskim ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu, Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Zamościu, kościół rektoralny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zamościu, oraz Zespół Szkół nr 4 – Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu.