Młodzież franciszkańska

www: mftau.pl

Młodzież Franciszkańska Tau to katolicka wspólnota ludzi młodych, którzy czują się powołani przez Ducha Świętego, aby we wspólnocie doświadczać życia chrześcijańskiego w świetle orędzia św. Franciszka z Asyżu. Przynależy ona do duszpasterstwa Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów.

Młodzież Franciszkańska Tau rządzi się swoimi Statutami, zatwierdzonymi przez Ministra Prowincjalnego Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej, dnia 9 lutego 2006 roku. Statut ten przedstawia dążenia i wartości, jakimi inspiruje się Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej Tau, oraz prezentuje jej misję i strukturę organizacyjną. Statut wyznacza jej program działania i główne cele formacji w duchu chrześcijańsko-franciszkańsko-kapucyńskim na drodze katechumenatu pochrzcielnego w Kościele Katolickim.

W trakcie 5-letniej formacji młody człowiek dzięki Wspólnocie może odszukać swoje miejsce w Kościele. Rozeznaje swoje powołanie, a następnie kontynuuje franciszkańską drogę nawrócenia tak w świecie jak i w różnych wspólnotach religijnych, ze szczególnym uwrażliwieniem na te, które realizują charyzmat świętych Patronów: św. Franciszka i Klary z Asyżu oraz św. Bernarda z Corleone i św. Małgorzaty z Cortony.