Misterium „KOLORY MIŁOSIERDZIA” w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie – 26-27 kwietnia 2014 r.

27 kwietnia 2014 r. - dzień kanonizacji błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII - to historyczny moment dla wszystkich Polaków i uroczystość od dawna przez nas oczekiwana.
Obchody włączenia Papieża Polaka w poczet świętych odbędą się w Rzymie, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wszystkich, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu zapraszamy do wspólnego świętowania w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. Pragniemy, aby w to ważne dla całego Kościoła wydarzenie zaangażowali się mieszkańcy naszego miasta, regionu i całego kraju. Także i tym razem liczymy na obecność tysięcy wiernych, z którymi złożymy dziękczynienie za osobę Jana Pawła II, prosząc przez Jego wstawiennictwo o wiarę, nadzieję i miłość dla każdego z nas w trosce o swoją świętość, o nasze rodziny, Kościół i Ojczyznę.
W wigilię uroczystości, 26 kwietnia wieczorem, w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” odbędzie się Misterium pt. „Kolory miłosierdzia” przygotowane w oparciu o „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny oraz teksty św. brata Alberta Chmielowskiego z udziałem artystów z Polski i z zagranicy. Po spektaklu odbędzie się całonocne czuwanie modlitewne.
27 kwietnia, o godz. 10.00 na terenie papieskiego Centrum rozpocznie się transmisja telewizyjna z uroczystości kanonizacyjnych. Pierwsza Msza Św. dziękczynna za dar nowych Świętych sprawowana będzie w Sanktuarium Jana Pawła II o godz. 12.30.
Ufamy, że papieskie nauczanie, w które się zagłębiamy i świadectwo życia, w które się wpatrujemy oraz nasze trwanie na wspólnej modlitwie będzie źródłem umocnienia w czasie przygotowywania, świętowania i dziękczynienia za kanonizację.