Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia

Razem Stwórzmy Księgę próśb, podziękowań i postanowień która zostanie złożona podczas Mszy sw. kanonizacyjnej w Watykanie

Przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia nastąpi 30 marca w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas uroczystej Eucharystii. Lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia otrzymają prezydent RP Bronisław Komorowski oraz przedstawiciele organizacji społecznych, służby zdrowia, policji i wojska, mediów, harcerzy, sportowców, przedstawiciele męskiej i żeńskiej konsulty wyższych przełożonych zakonnych i inni. Stypendyści Fundacji zawiozą lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia do 20 miast, w których studiują.Kolejny etap przekazywania Iskry Miłosierdzia nastąpi 13 kwietnia, w Niedzielę Palmową podczas uroczystych Mszy świętych. Wówczas Iskra powędruje do delegacji parafialnych, przedstawicieli władz samorządowych i społecznych. Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia będzie też obecna w samym dniu kanonizacji przy ołtarzu, 27 kwietnia. Wtedy także trafi ona do polskich parafii i uczestnicy Mszy świętych będą mogli odebrać lampiony, by zanieść je do domów i rodzin.
Organizatorzy proponują też, by przy Kanonizacyjnej Iskrze Miłosierdzia zgromadziły się całe rodziny i odmówiły modlitwę Jana Pawła II, w której prosił o miłosierdzie dla nas i całego świata, wypowiedzianej w Łagiewnikach podczas konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia w sierpniu 2002 roku.Stypendyści i absolwenci Fundacji zaangażują się także w skompletowanie Księgi podziękowań, postanowień i próśb, która, jak mówią organizatorzy, odzwierciedlałaby duszę narodu. Wpisy do Księgi, która zostanie złożona w darze ołtarza podczas Mszy świętej kanonizacyjnej, będą zbierane w internecie oraz metodami tradycyjnymi. Wpisy będzie można złożyć na stronie www.iskramilosierdzia.pl, która ruszy najpóźniej 9 marca, poprzez wysłanie SMS-a lub zwykłego listu na adres Fundacji. W parafiach również będzie można przekazać swój wpis, a na stronach internetowych będą je umieszczać stypendyści i absolwenci Fundacji. Na stronie Iskry Miłosierdzia będzie też zamieszczony specjalny formularz wpisu, który będą mogły pobierać rozmaite portale, by przekazać je później koordynatorom akcji. Księdze znajdą się wszystkie wpisy, nawet jeśli będą ich setki tysięcy. Będzie to możliwe dzięki technice mikrodruku.

Jego słowa i postawa zmieniają nasze życie. Za jego wstawiennictwem wielu otrzymało i wciąż otrzymuje potrzebne łaski. Jan Paweł II – nasz święty.
Przed kanonizacją każdy z nas ma wyjątkową okazję aby złożyć za pośrednictwem tej strony swoją prośbę, podziękowanie lub postanowienie Janowi Pawłowi II. Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II (27 kwietnia) wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. W przypadku wielkiej ich liczby wykorzystamy technikę mikrodruku. Księga zostanie przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków zostanie złożona podczas uroczystości kanonizacyjnych Papieża Polaka.
Wpisy będzie można też przekazywać za pomocą innych form komunikacji: SMS-ów (nr 70040 - 0,61 zł z VAT), e-maili ([email protected]), tradycyjnych listów wysłanych na adres Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: KSIĘGA), a także papierowych formularzy dostępnych w parafiach w całej Polsce, które przepisywane będą przez młodzież.