XXVI Mistrzostwa Polski Księży w tenisie stołowym

Głębokie, 29-31 marca 2016 r.
Regulamin XXVI Mistrzostw Polski Księży w tenisie stołowym
29-31 marca 2016 roku, Głębokie

CELE:
·         wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych·         popularyzacja wśród księży zainteresowania sportowym trybem życia.·         promocja Gniezna i okolic·         integracja społeczności przez sport.
 ORGANIZATORZY:
·         Kuria Metropolitalne w Gnieźnie·         Urząd Gminy w Kiszkowie·         Aleksandra i Marcin  Kujawscy, właściciele hali w Głębokiem·         Parafialny Klub Sportowy w Sławnie
TERMIN:
·         29 – 31 marca 2016 r.
MIEJSCE:
·         We wtorek: Hala Widowiskowo – Sportowa w Kiszkowie·         W środę i czwartek: Hala Sportowa w Głębokiem
WARUNKI  UCZESTNICTWA
·         W  Mistrzostwach Polski  uczestniczą: księża diecezjalni i zakonni  oraz bracia zakonni.·         Wszyscy uczestnicy muszą posiadać zaświadczenie lekarskie lub podpisane deklaracje o braku przeciwwskazań do udziału w tego typu rozgrywkach.·         Zgłoszenia  udziału w Mistrzostwach Polski prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: tel.: 61  427 71 92 ks. Ryszard Gillas; [email protected],  tel.: 67 284 32 25  ks. Marek Piosik·         Zgłoszenia  przyjmujemy do 22.03. 2016 r. W razie wszelkich  pytań  prosimy o kontakt telefoniczny.·         Uczestnicy wznoszą opłatę wpisową w wysokości 300 zl.

ZASADY PRZEPROWADZENIA ROZGRYWEK:
·         Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami PZTS
Turniej drużynowy
·         System rozgrywek uzależniony jest od liczby zgłoszeń! Drużynę stanowią zawodnicy jednej diecezji oraz zakonnicy różnych zgromadzeń! Nie może w drużynie grać zakonnik z księdzem diecezjalnym. Drużyna składa się z 2 do 4 zawodników. Zawodnicy rezerwowi mogą wystąpić w danym meczu tylko w grze podwójnej. W kolejnym meczu mogą być zawodnikami podstawowymi. Zawody rozgrywamy do trzech wygranych setów.
·         Kolejność gier jest następująca:
I gry                         II gra                           III gry
A – X              Gra podwójna                        A – Y
B – Y                                                             B – X
·         Mecz rozgrywany jest do trzech zwycięstw!
Turniej indywidualny
·         System do dwóch przegranych meczów. Jeżeli w danej kategorii wiekowej wystartuje 6 lub mniej zawodników – system „każdy z każdym”.
Kategorie wiekowe (minimum 3 grających):
·         I kat.  ur. w 1981  i młodsi   ·         II kat.  1980 -  1971·         III kat. 1970 – 1961·         IV kat. 1960 - 1951·         V kat.  1950 i starsi·         VI kat. dla początkujących, niezależnie od wieku·         Open
Inne:
·         Organizator zastrzega sobie możliwość zmian poszczególnych kategorii. Zawody zostaną rozegrane na 8 stołach. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu w zależności od ilości startujących zawodników. Wszelkie protesty rozstrzygane będą przez sędziego głównego i organizatorów. Opieka medyczna – dyżur pełnić będzie ratownik medyczny. Obowiązuje miękkie obuwie sportowe a także sportowy strój. Najlepsi zawodnicy w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych otrzymają medale, dyplomy i puchary.

PLAN MISTRZOSTW
29 marca 2016 r.:
15.00–  odprawa techniczna w Kiszkowie15.30– rozpoczęcie turnieju drużynowego
30 marca 2016 r.:
10.00 – uroczyste otwarcie MP w Głębokiem10.30 – rozpoczęcie turnieju open + kategorie wiekowe
31 marca 2016 r.:
10.00 – gry finałowe i zakończenie MP w Głębokiem