O. Wiktoryn Krysa OFM (proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Hrubieszowie) – misjonarzem miłosierdzia

Na podstawie decyzji Papieża Franciszka został powołany na Misjonarza Miłosierdzia z prawem rozgrzeszania w ciągu całego Roku Jubileuszowego tzw. grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej.
o. Wiktoryn Krysa OFM urodził się w 1968 r. Tarnobrzegu. Po ukończeniu studiów uniwersyteckich wstąpił w 1994 r. do Zakonu Braci Mniejszych w Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP (OO. Bernardyni).
Wyświęcony na kapłana przez ks. arcybiskupa Edwarda Nowaka w 2001 r. W tym samym roku rozpoczął pracę duszpasterską na Ukrainie wypełniając jednocześnie obowiązki wykładowcy i spowiednika w Wyższym Seminarium Duchownym oraz w Instytucie Nauk Religijnych w Gródku Podolskim (Diecezja Kamieniecko-Podolska).
W latach 2006-2011 pełnił posługę  ojca duchownego i wykładowcy muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W 2011 r. został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz i katecheta w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Hrubieszowie. W lipcu 2014 r. został mianowany proboszczem tejże parafii oraz kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie.