Ks. mgr Andrzej Wąsek (wikariusz parafii w Obszy) - misjonarzem miłosierdzia

Wśród księży z całego świata wybranych do posługi misjonarza miłosierdzia jest kapłan z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Andrzej Wąsek. W Środę Popielcową razem z gronem około siedmiuset misjonarzy miłosierdzia został on posłany przez Papieża Franciszka do pełnienia tej misji.
9 lutego podczas osobistego spotkania z misjonarzami miłosierdzia Ojciec Święty Franciszek wyjaśnił kapłanom szczególną naturę ich posługi. Mają oni być znakiem matczynej troski Kościoła o Lud Boży, aby wierni wchodzili w głębokości bogactwa tajemnicy miłosierdzia Boga, tak fundamentalnej dla naszej wiary.
Papież Franciszek udzielił misjonarzom miłosierdzia władzy przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej: profanacji Najświętszego Sakramentu, przemocy wobec Ojca Świętego, rozgrzeszenia wspólnika w grzechu przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, a także grzechu zdrady tajemnicy spowiedzi.
Do głównych zadań misjonarza miłosierdzia należeć będzie m.in. głoszenie słowa Bożego w ramach rekolekcji parafialnych, dekanalnych czy diecezjalnych oraz sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania.
Ks. mgr Andrzej Wąsek urodził się w 1984 r. w Biłgoraju. W 2011 r. z rąk Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Wacława Depo w katedrze zamojskiej otrzymał święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w parafii Józefów (2011-2015). Od 19 sierpnia 2015 r. posługuje jako wikariusz w parafii Obsza.