WICEMISTRZOSTWO NASZYCH KAPŁANÓW

X Mistrzostwa Europy w piłce nożnej księży odbyły się w Michalovcach na Słowacji. W drużynie wicemistrzów Europy grali kapłani naszej diecezji: ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Maciej Lewandowski, ks. Marek Mazurek i ks. Paweł Derylak.
X Mistrzostwa Europy w piłce nożnej księży odbyły się w Michalovcach na Słowacji. W drużynie wicemistrzów Europy grali kapłani naszej diecezji: ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Maciej Lewandowski, ks. Marek Mazurek i ks. Paweł Derylak.
W pierwszym meczu grupowym pokonali kapłanów z Czech 7:0, następnie kapłanów z Czarnogóry 8:0 i gospodarzy 3:0. W ćwierćfinale spotkali się z drużyną Węgier, którą pokonali 2:0. Zwycięstwo z reprezentacją Chorwacji 3:0 dało przepustkę do finału. W finale nasza reprezentacja spotkała się z drużyną Portugalii. Kapłani z południowego zachodu Półwyspu Iberyjskiego okazali się lepsi, wygrywając z nasza reprezentacją 2:1. Strzelone przez Portugalczyków w finale dwie bramki, były jedynymi, jakie polscy księżą stracili w turnieju. Okazały się jednak bramkami ważnymi, bo na wagę złotych medali.
Radość ze zdobycia srebrnych medali była tym większa, ponieważ ks. Paweł zdobył koronę króla strzelców, a ks. Maciej został wybrany do drużyny gwiazd mistrzostw.
Polscy księża pokazali, że są europejską czołówką. Na turniej pojechali jako wicemistrzowie i z takim tytułem wrócili.
ks. Piotr Szeptuch