XV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój szkolny kolega z Misji”

Szanowni Katecheci!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój szkolny kolega z Misji”. Tegoroczne hasło brzmi: „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”.
Celem Konkursu jest kształtowanie wrażliwości polskich dzieci i młodzieży na los ich rówieśników w krajach misyjnych. Udział w nim jest także gestem solidarności i jedności z potrzebującymi. Zechciejmy zainteresować dzieci i młodzież pracą misjonarzy i misjonarek. Wierzymy, że poprzez propagowanie takich wartości, jak bezinteresowna pomoc, współczucie, szacunek pomagamy otwierać się na drugiego człowieka i inne kultury.
Konkurs odbywa się na 3 poziomach edukacyjnych:
a) pierwszy poziom edukacyjny – klasy I – IV szkoły podstawowejb) drugi poziom edukacyjny – klasy IV-VI szkoły podstawowejc) trzeci etap edukacyjny – gimnazjum

Konkurs dla uczniów odbywa się w następujących kategoriach:
a) literacka – (praca w dowolnej formie literackiej, np. wiersz, esej, opowiadanie, list, artykuł prasowy lub wywiad)
b) plastyczna – rysunek, grafika  lub obraz nie przekraczający formatu A3 (29,7x42 cm).
c) muzyczna – utwór muzyczno-wokalny nagrany w formie dźwiękowej lub wizyjnej
d) charytatywna –  trwające przez rok szkolny inicjatywy i działania uczniów mające na celu zaangażowanie społeczności lokalnej w akcję zbierania środków finansowych na wyposażenie w meble i zabawki żłobka w Santo Domingo  (Ekwador).
2) Konkurs dla nauczycieli:
Scenariusz lekcji – w ramach różnych przedmiotów i ścieżek edukacyjnych projekt scenariusza zajęć lekcyjnych z uwzględnieniem tematu XV edycji konkursu.
Szczegółowy Regulamin oraz informacje na temat XIV edycji konkursu znajdują się na stronach: www.adgentes.misje.pl
Wszelkie pytania można kierować na adres: [email protected].
Szkoła, która chciałaby wziąć udział w Konkursie, musi spełnić następujące warunki:
* Zapoznać się dokładnie z regulaminem Konkursu
* Wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.adgentes.misje.pl (zgłoszenia przyjmowane będą do 31 grudnia 2015 r.).

Na stronie duszpasterstwa www.misje.zamojskolubaczowska.pl. W zakładce Katechezy są dostępne scenariusze lekcji przybliżające tematykę misji.
Zapraszamy katechetów, animatorów misyjnych działających przy parafiach, w szkołach… do współtworzenia strony www.misje.zamojskolubaczowska.pl.
Informacje dotyczące działalności misyjnej, akcjach … należy wysłać na adres: [email protected] lub [email protected]
Wszelkie informacje pod numerem tel. 505 088 098.
Pochwalmy się tym co robimy w parafii, szkole,  będzie to promocja idei, ale też społeczności w której pracujemy.
Liczymy na dobrą i owocną współpracę.
 ks. Andrzej ŁuszczDyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej