Informacje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Szczegóły wewnątrz.
Dzień SkupieniaŚwięto patronalne Przyrzeczenia KSMZjazd Diecezjalny i wybory Zarządu KSM

20 listopada 2015 r.
Dzień skupienia przed przyrzeczeniem - Zamość

21 listopada 2015 r.
 Przyrzeczenie KSM Msza Św. w Katedrze Zamojskiej
o godzinie 10.00
pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka
Po Mszy Świętej ZJAZD DIECEZJALNY
W piątek 20 listopada 2015 r. w Zamościu o godz. 18:00 Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Królowej Polski rozpocznie się  Dzień skupienia przed przyrzeczeniem, na który zapraszamy kandydatów do przyrzeczenia po odbytym szkoleniu. Mogą również przyjechać osoby, które uczestniczyły w szkoleniach przed przyrzeczeniem w latach ubiegłych, ale nie przystąpiły do przyrzeczenia.
Kandydaci przywożą:
opinię Księdza Asystenta,
2 zdjęcia
wypełnioną deklarację przystąpienia do KSM
Prosimy również zabrać śpiwór i strój galowy na niedzielę
DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA DO KSM

Prosimy o czytelne i ładne wypełnienie deklaracji (będą one złożone w Darach podczas Mszy Świętej)
Nr deklaracji i legitymacji nadaje i wpisuje Zarząd Diecezjalny
21 listopada sobota - przesunięte z niedzieli święto patronalne KSM - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
Mszy Świętej o godz. 10.00 w katedrze zamojskiej będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Marian Rojek.
Obecność wszystkich oddziałów obowiązkowa!
To nasze najważniejsze święto! KSM - owiczu, Księże Asystencie nie może Cię tam zabraknąć!
Przybądźmy jak najliczniej, aby świadczyć naszym młodym życiem o Chrystusie, by dziękować za miniony rok i prosić o łaski na nadchodzący.

Po Mszy Świętej Zjazd Diecezjalny. Jest to spotkanie Kierownictw, Liderów i Księży Asystentów oddziałów parafialnych/kół, które posiada rangę Zjazdu Diecezjalnego, czyli najważniejszego zebrania pod względem organizacyjnym w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Podczas tego spotkania odbędą się wybory do Zarządu Diecezjalnego KSM. Do głosowania zobowiązani są: dwóch członków KSM po przyrzeczeniu (obowiązkowo Prezes i jedna osoba wydelegowana).
Gorąco zachęcamy do kandydowania i podjęcia wyzwania, jakim jest wspólna praca na rzecz całej diecezji. Aby zgłosić kandydaturę należy spełniać wszystkie wymogi, o których stanowi Statut i Regulaminy KSM oraz:

mieć ukończone co najmniej 18 lat (prezes, skarbnik);
złożyć CV (ze zdjęciem) do Biura KSM lub e-mail; ([email protected])
·         złożyć opinię Księdza Asystenta o kandydacie do Biura KSM lub e-mail;
·         wybór ponowny i wybór nieobecnych jest dozwolony (spełnienie powyższych wymagań i pisemna zgoda do kandydowania);
 wybrać można tylko osobę, która wcześniej wyraziła na to zgodę.
Na Zjazd Diecezjalny obowiązkowo przybywają po dwie osoby z każdego oddziału/koła KSM: Prezes lub zastępca oraz delegat oddziału. Serdecznie zapraszamy również Księży Asystentów.
Oddziały, które nie mają jeszcze decyzji powołania, lub chcą ją uaktualnić, prosimy o przywiezienie protokołu z wyborów kierownictwa. Wszystkich członków KSM prosimy o przywiezienie legitymacji, aby je uaktualnić. Bardzo prosimy o uregulowanie zaległych składek członkowskich KSM (5 zł miesięcznie od oddziału).
Zarząd KSM
oraz Asystent KSM ks. Stanisław Książek