VI Mistrzostwa Polski Księży w piłkę siatkową

REGULAMIN VI MISTRZOSTW POLSKI KSIĘŻY W PIŁCE SIATKOWEJ, Grabowiec 19-21 listopada 2015 r.
REGULAMIN VI MISTRZOSTW POLSKI KSIĘŻYW PIŁCE SIATKOWEJGrabowiec  19-21 listopada 2015 r.

Patronat honorowy:
·          Delegat KE Polski ds. Sportu – JE Ks. Bp dr Marian Florczyk·          Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej – JE Ks. Bp  dr Marian Rojek·          Krajowy Duszpasterz Sportowców – Ks. Edward Pleń SdB

·Katolickie Radio Zamość·Tygodnik Niedziela,

1.     Organizatorzy:
· Duszpasterstwo Sportowców Diecezji Zamojsko-LubaczowskiejKs. Piotr Szeptuch - diecezjalny duszpasterz sportowców,· Sponsorzy
2.    Termin i miejsce:
·       19 - 21 listopada 2015 r., Grabowiec k. Zamościa·       Obiekty sportowe Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza ul. Wojsławska 1
3.    Uczestnictwo:
·       W Mistrzostwach mogą wziąć  udział reprezentacje diecezji, składające się z księży diecezjalnych lub reprezentacje zgromadzeń zakonnych również. Drużyna reprezentująca diecezję składa się z 10 zawodników + trener. Drużyny zobowiązane są do posiadania jednolitych strojów z widocznym numerem.

4. System rozgrywek:
·   System rozgrywania meczów będzie uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.
a) W przypadku liczby do 5 drużyn i mniej mecze rozegrane będą systemem każda z każdą i wyłonienie kolejności według punktacji.
b) Kiedy będzie 6 drużyn i więcej nastąpi podział na grupy i poszczególne wyłonienie zwycięzców.
c) Spotkania rozgrywane będą do trzech wygranych setów do 25 punktów, a następnie do przewagi 2 punktów przy stanie 24:24 oraz tibrek do 15 punktów lub przewagi 2 punktów.
d) Rozgrywki przeprowadzone zostaną według aktualnych przepisów PZPS.
·       Punktacja w meczach: Wygrana w stosunku 3:0 i 3:1 zespół wygrywający uzyskuje 3 punkty, a zespół przegrywający 0 punktów. Wygrana w stosunku 3:2 zespół wygrywający uzyskuje 2 punkty, a zespół przegrywający 1 punkt.
·       Zwycięzcą Mistrzostw zostaje drużyna, która uzyska najwięcej punktów. W przypadku jednakowej liczby punktów uzyskanych przez drużyny po zakończeniu rozgrywek, o kolejności będzie decydował stosunek wygranych setów do przegranych, a przy równym stosunku setów – stosunek małych punktów.
·       Losowanie kolejności meczów odbędzie się w dniu rozpoczęcia Mistrzostw.
·       Pierwszy mecz w danym dniu rozpocznie się o ustalonej godzinie.

5.    Sędziowie:
·       Podczas zawodów obecni będą sędziowie PZPS.

6.   Nagrody:
·   Przewidywane są puchary, dyplomy  i medale dla zwycięzców, oraz nagrody i pamiątki dla uczestników.

7.     Zgłoszenia:
·       Zgłoszenie należy przesłać jak najszybciej najlepiej na e-maila: [email protected] 15 listopada 2015r.  lub pod nr tel. 698 693 560 ks. Piotr Szeptuch.

9. Postanowienia końcowe
· Organizator w uzgodnieniu z kapitanami zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu rozgrywek.· Organizator nie ubezpiecza zawodników od następstw nieszczęśliwego wypadku· Organizator przypomina, że za stan zdrowia odpowiada opiekun zawodników (badanie lekarskie).· Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje organizatorowi Mistrzostw.

Plan VI Mistrzostw PolskiKsięży w Piłce Siatkowej:

19 listopada 2015 r.:
godz. 1600     – Losowaniegodz. 1615     – Uroczyste otwarcie Mistrzostwgodz. 1630     – rozpoczęcie rozgrywekgodz. 1900     – kolacjagodz. 2100     – wieczór kapłański
20 listopada 2015 r.:
godz. 730        – Eucharystiagodz. 830        – śniadaniegodz. 900        – zwiedzanie Roztoczagodz. 1600      – dalsza część rozgrywekgodz. 1900      – kolacjagodz. 2100      – wieczór kapłański

21 listopada 2015 r.:
godz. 730        –Eucharystiagodz. 830        – śniadaniegodz. 900        – mecze finałowegodz. 11200    – uroczyste zakończenie VI Mistrzostw Polski Księży w Piłce Siatkowej                       -  wręczenie medali, pucharów, nagród, obiad
ks. Piotr Szeptuch