Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Papieskie Stowarzyszenie Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) przy pomocy firmy Green Office Ecologic przeprowadzi na terenie naszej Diecezji od 19 do 30 października 2015 r. zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (telewizory, komputery, monitory, lodówki, pralki itp.).
Jest to akcja która obejmuje wszystkie diecezje w Polsce. Jej celem jest pozyskanie jak największej ilości zużytego sprzętu i w ten sposób zdobycie środków, dzięki którym Kirche In Not służy pomocą Kościołowi misyjnemu, będącemu w potrzebie (budowane są szkoły, szpitale, kaplice, studnie). Z zebranych funduszy wspierane są również wspólnoty kościoła prześladowanego i klasztory kontemplacyjne. Zbiórka ma także wymiar edukacyjny i ekologiczny.
Dzięki zaangażowaniu różnych grup i wspólnot działających na terenie parafii, pomocy samorządów, szkół, OSP, i wykorzystanie lokalnych mediów będzie można zebrać dużą ilość zużytego sprzętu, co przełoży się na skuteczniejszą i bardziej rozległą pomocy Kościołom będącym często w wielkiej potrzebie.
Za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu zbiórki składam Księżom Proboszczom i Parafianom w imieniu Kirche In Not serdeczne Bóg zapłać i zapewniam o modlitewnej pamięci.

ks. Jarosław Kędra