Księża Reprezentacji Polski zdobyli tytuł Mistrzów Europy

Reprezentacja Polski Księży wywalczyła złoty medal na VIII Mistrzostwach Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Lidzie na Białorusi od 24 do 28 lutego 2014 r. W meczu finałowym polscy księża pokonali 2:1 reprezentację Chorwacji. Jest to już piąty tryumf polskich kapłanów na mistrzostwach Europy.
W mistrzostwach Europy zagrali księża z naszej diecezji: ks. Marek Mazurek - Zamość, ks. Maciej Lewandowski - Krasnobród, Paweł Derylak – Narol. Trenerem drużyny był Marek Parzyszek (były zawodnik Korony Kielce), II trener - ks. Tomasz Winogrodzki, a kierownikiem drużyny Dariusz Meresiński.
W finale po zaciętym i emocjonującym meczu Polacy pokonali Chorwację 2:1. W półfinale pewnie wygrali z Białorusią 5:0. W rozgrywkach grupowych zremisowali z Portugalią 0:0 oraz wygrali z Austrią 5:0. W ćwierćfinale zwyciężyli Rumunię 2:0.
W mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje: Słowenia, Chorwacja, Portugalia, Białoruś, Słowacja, Włochy, Czarnogóra, Węgry, Austria, Bośnia i Hercegowina, Rumunia, Ukraina i Polska.