V Międzywojewódzki Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne w Lubaczowie

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Starosta Lubaczowski, Parafia Konkatedralna w Lubaczowie i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie zapraszają na IV Międzywojewódzki Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne w Lubaczowie w niedzielę, 11 października 2015 r.
Centrum Kulturalne w Przemyślu, Starosta Lubaczowski, Parafia Konkatedralna w Lubaczowie i  Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie zapraszają na IV Międzywojewódzki Przeglądz Chórów - Pieśni Maryjne w Lubaczowie. Przegląd, który zaplanowano na 11 października 2015 r.,  ma charakter konkursu i skierowany jest do chórów działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Celem imprezy jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej.
Inicjatywa zrodziła się z potrzeby serca, by pokazać,jak żywe są tradycje chóralne w poszczególnych miejscowościach,a także umożliwić pasjonatom śpiewu konfrontacje z innymi chórami. Nieprzypadkowo wybrano też miejsce przeglądu- Sanktuarium w Lubaczowie, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Łaskawej z Katedry we Lwowie, przed którym król Jan Kazimierz składał swoje śluby i gdzie śpiew chóralny wyjątkowo wysławia Oblicze Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej.