Słowo Dyrektora Katolickiego Radia Zamość i Redaktora odpowiedzialnego za Edycję Zamojsko-Lubaczowską Tygodnika Katolickiego Niedziela

Do odczytania w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę, 20 września 2015 r.

Zamość, 16 września 2015 r.

Drodzy Słuchacze Katolickiego Radia Zamośći czytelnicy Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej!

Papież Franciszek w Orędziu na 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, którego hasło brzmi „Przekaz ukazujący rodzinę jako sprzyjające środowisko spotkania w bezinteresownej miłości” napisał, że „rodzina pomaga nam zrozumieć czym jest naprawdę komunikacja jako budowanie bliskości między ludźmi.(...) W rodzinie istnieje przede wszystkim zdolność do wzajemnego akceptowania się, wspierania, towarzyszenia sobie, odczytywania spojrzeń i milczenia, wspólnego śmiania się i płakania, między osobami, które nie wybrały siebie nawzajem, a jednak są tak ważne dla siebie”. Papieskie orędzie nawiązuje do zaplanowanego w Rzymie na październik 2015 r. zwyczajnego synodu biskupów poświęconego rodzinie.
Jako „pracownicy prasy, radia, telewizji oraz internetu i portali społecznościowych, czyli cyfrowego kontynentu, mamy zatem do zrealizowania bardzo ważną misję wobec rodziny, która jest najwspanialszym wynalazkiem Pana Boga, jako sanktuarium życia i miłości” - pisze w swoim przesłaniu do ludzi mediów Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, abp Wacław Depo. Dlatego nie ulega wątpliwości, że jako rozgłośnia katolicka mamy „umacniać świadomość świętego i nierozerwalnego charakteru małżeństwa i rodziny, głosić cywilizację życia oraz zwracać uwagę na pielęgnowanie postaw otwarcia wobec każdego poczętego dziecka”. Katolickie Radio Zamość jest rozgłośnią dla całej rodziny.
Drugim bardzo ważnym środkiem społecznego przekazu w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, promującym rodzinę, jest Tygodnik Katolicki „Niedziela” z edycją diecezjalną. Pismo to dociera do każdej parafii naszej diecezji przekazując, co dzieje się zarówno na świecie, w Watykanie, Polsce, jak też w swojej i sąsiedniej wspólnocie parafialnej. Przekazuje informacje z życia Kościoła lokalnego i regionu, o których nie przeczytamy w innych czasopismach. Dziękuję wszystkim czytelnikom za to, że kupują i czytają „Niedzielę”, a przez to poznają Kościół oraz umacniają i kształtują swoją wiarę.
Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, gdy w całej Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu, chcę podziękować wszystkim słuchaczom, przyjaciołom, darczyńcom, instytucjom państwowym i samorządowym oraz sponsorom, którzy wsparli naszą diecezjalną rozgłośnię składając ofiary, a także przekazując 1% podatku. To dzięki Waszej życzliwości i wsparciu mogliśmy polepszyć i zwiększyć zasięg sygnału nadawania Katolickiego Radia Zamość, umieszczając nadajnik radiowy na maszcie radiowo-telewizyjnym w Tarnawatce oraz zakupić wóz transmisyjny z profesjonalnym wyposażeniem sprzętowym pozwalającym transmitować wydarzenia z terenu całej diecezji. Nasza rozgłośnia razem ze Stowarzyszeniem Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II  w Zamościu, co roku organizuje Zamojski Dzień Papieski oraz Roztoczański Festiwal Dobrych Filmów. Jest także wydawcą płyty „Miłosierni” zawierającej diecezjalny hymn Światowych Dni Młodzieży oraz bezpłatnego miesięcznika „Roztoczański Głos”.
Chciałbym zaprosić Państwa do systematycznego wspierania naszego radia poprzez HONOROWY COMIESIĘCZNY „ABONAMENT”. Pozwoli nam to uniknąć problemów finansowych i przyczyni się do jeszcze bardziej owocnej działalności radia.
Jeszcze raz zapraszam do słuchania Katolickiego Radia Zamość na częstotliwości 90,1 FM, czytania Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz odwiedzania regionalnego portalu informacyjnego www.radiozamosc.pl.
Z zapewnieniem o modlitwie.
Ks. Krystian BordzańDyrektor Katolickiego Radia ZamośćRedaktor odpowiedzialny za Edycję Zamojsko-Lubaczowską Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

pobierz SLOWO.doc