Czcigodni Księża Proboszczowie,

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji przygotowuje pozycję książkową „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”, dokumentującą całościowo przygotowania i przebieg IV Krajowego Kongresu Misyjnego, który odbył się w Warszawie w dniach 12-14 czerwca 2015 r. Będzie ona zawierała między innymi materiały kongresowe. W związku z tym, że chcielibyśmy jak najobszerniej przedstawić działania kongresowe, zwracam się z gorącą prośbą do Księży Proboszczów o przekazanie informacji, które będzie można zamieścić w książce:
Jakie działania w związku z Kongresem zostały podjęte w Waszych Parafiach w roku 2014 r. (np. konferencje, spotkania formacyjne, spotkania modlitewne, festyny, inne akcje)? Proszę o krótki opis tego, co zostało zorganizowane  w  parafiach w związku z Kongresem w 2014 r.
Jakie wydarzenia w związku z Kongresem odbyły się w Waszych Parafiach w 2015 roku? (Proszę krótko wymienić i opisać działania podjęte w  parafiach w 2015 r.).
W jaki sposób przeżywane były Dni Kongresowe 12-13 czerwca 2015, a szczególnie  jak wyglądał przebieg i organizacja Ogólnopolskiej Niedzieli Kongresowej – 14 czerwca 2015? Jak wyglądały celebracje Eucharystii w parafiach lub w innych miejscach kultu? Czy, i w jaki sposób rodziny, szkoły, wspólnoty parafialne, stowarzyszenia i ruchy religijne włączyły się w świętowanie niedzieli kongresowej? (Proszę krótko wymienić działania i je scharakteryzować).
Książka dokumentująca kongresowe wysiłki ukaże się jeszcze w tym roku.
Prosimy o nadesłanie odpowiedzi do 27 września br. drogą elektroniczną  na adres e –mailowy [email protected] lub listownie na adres: ks. Andrzej Łuszcz, Buśno 80, 22-135 Białopole.
Już teraz pragnę podziękować za trud przygotowania informacji i przekazanie jej, celem wykorzystania w pozycji książkowej o Kongresie.
Mam nadzieję, że zebrane i opublikowane przez nas dane ukażą pełny obraz naszego zaangażowania naszej diecezji w przygotowanie i przebieg IV Krajowego Kongresu Misyjnego.

Z wyrazami szacunku i duchowej łączności

ks. Andrzej Łuszcz
Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej