Rekolekcje dla organistów

Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy organistów z naszej diecezji na doroczne rekolekcje. W tym roku odbędą się w Werchracie w dniach, 26-28 sierpnia tj. środa-piątek.
Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy organistów z naszej diecezji na doroczne rekolekcje. W tym roku odbędą się w Werchracie w dniach, 26-28  sierpnia tj. środa-piątek. W tym roku oprócz konferencji duchowych, będą przeprowadzone specjalne warsztaty dotyczące emisji głosu, oraz prowadzenia zespołów śpiewaczych. Poprowadzi je ks. prof. Michał Szulik z diec. Siedleckiej, wieloletni wykładowca sztuki wokalno-chóralnej na uniwersytecie w Bydgoszczy, autor podręcznika „Chór w kościele”. W czwartek z organistami spotka się ks. Bp. Mariusz Leszcyński. Po Mszy św. o godz. 12.00 zostaną rozdane dyplomy tegorocznych absolwentów SMK z Zamościu, oraz legitymacje organisty diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Organiści proszeni są o przywiezienie zdjęcia do nowych legitymacji.
Bardzo proszę ks. Proboszczów o pomoc w umożliwieniu, oraz zachęceniu swoich organistów, do wzięcia udziału w tych dniach skupienia.
ks. Witold Batycki