Informacja Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego

Koniecznym warunkiem do zatrudnienia nauczyciela religii rzymskokatolickiej przez dyrektora przedszkola lub szkoły jest imienne pisemne skierowanie do danego przedszkola lub szkoły przez biskupa diecezjalnego. W naszej diecezji obowiązuje zasada, że prośbę o takie skierowanie (misję kanoniczną) kieruje do Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego proboszcz parafii, na terenie której znajduje się dane placówka oświatowa.
Skierowanie do nauczania religii w przedszkolu lub szkole powinno być wydane przed dniem 1 września, dlatego uprzejmie przypominamy księżom proboszczom o złożenia odpowiedniej prośby w Wydziale Nauki i Wychowania Katolickiego odpowiednio wcześniej (prosimy, aby składać prośby przed 25 sierpnia). W przypadku katechetów rozpoczynających pracę w naszej diecezji należy dołączyć dokument potwierdzający kwalifikacje (dyplom ukończenia studiów) oraz akt nadania stopnia awansu zawodowego.
Wzór prośby o skierowanie do nauczania religii można pobrać ze strony internetowej WNiWK (tytuł pliku: Podanie o misję)
[wzór znajduje się również w Diecezjalnym Informatorze Katechetycznym 2014/2015, s 73]

Ks. Robert StrusDyrektor WNiWK