Zmarł ks. prałat prof. Marek Zahajkiewicz (l. 81)

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w środę, 29 lipca 2015 r. o godz. 16.30 w kościele pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie. Śp. ks. prałata polecajmy Miłosierdziu Bożemu w modlitwach.

W dniu 25 lipca 2015 r. w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarł
ks. prałat prof. dr hab. Marek Zahajkiewicz
kapelan honorowy Ojca Świętegokanonik honorowy Kapituły Lubelskiejkanonik gremialny senior Kapituły Chełmskiej
urodzony dnia 18 lutego 1934 r. w Borysławiuświęcenia kapłańskie przyjął dnia 22 grudnia 1956 r.
Zmarły był wieloletnim wykładowcą historii Kościoła w Seminarium Duchownym w Lublinie, Kierownikiem Katedry Historii Kościoła w Średniowieczu KUL oraz kierownikiem Instytutu Historii Kościoła KUL.

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE
będą miały miejsce w dniu 29 lipca 2015 r. (środa)
Msza św. żałobna (Lublin):
o godz. 13.00 – w Archikatedrze Lubelskiej
Msza św. pogrzebowa (Chełm):
o godz. 16.30 – w kościele pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie
Po Mszy św. nastąpi złożenie Ciała Zmarłego na cmentarzu przy ul. Wojsławickiej.
Requiescat In Pace

Żródło: http://archidiecezjalubelska.pl/blog/zmarl-ks-pralat-prof-marek-zahajkiewicz/