XX Festiwal Pieśni Maryjnej dla Ludowych Zespołów Śpiewaczych - Górecko 2015

W pierwszą niedzielę sierpnia 2015 r. w Górecku Kościelnym - Dąbrowa odbędzie się dwudziesta edycja Festiwalu Pieśni Maryjnej dla Ludowych Zespołów Śpiewaczych z terenu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pod honorowym patronatem J. E. Ks. Biskupa Mariana Rojka.
     Do konkursu zgłosiło się ponad 30 zespołów, każdy zespół otrzyma nagrodę pieniężną i pamiątkowy dyplom.

Gościem tegorocznego festiwalu będzie

Konferansjer:
     Ewa Maciocha – GOK Aleksandrów.

Obowiązujący repertuar XIX Festiwalu:

pieśń maryjna,
dowolna pieśń ludowa.

W Jury Festiwalu zasiądą: Irena Kozubowska - przewodnicząca, ZDK Zamość,  Ewa Kowalczyk - sekretarz, etnolog, Janina Biegalska - Urząd Marszałkowski, Andrzej Sar - WDK Lublin, Janina Soluch - folklorysta, Apolonia Korga - choreograf i polonista, Ks. Tadeusz Sochan - Dyrektor Festiwalu.* * *
Program festiwalu
9:00 Otwarcie Festiwalu przez Wójta Gminy Aleksandrów Pana Henryka Białego.9:15 Występy chórów i zespołów ludowych, bezpośrednio po występie odbiór dyplomu i nagrody.12:00 Msza Św. odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej w kościele w Górecku.13:00 Dalszy ciąg przesłuchań.16:00 Niespodzianka muzyczna.17:00 Występ gwiazdy Festiwalu - SŁAWA PRZYBYLSKA. Organizatorzy serdecznie zapraszają sympatyków i miłośników pieśni maryjnej do uroczego Górecka Kościelnego - Dąbrowy na dzień 02 sierpnia 2015 r.
* * * * * *
Do Sympatyków Festiwalu Pieśni Maryjneji uroczego Górecka Kościelnego!
Radośnie wykrzykuj na cześć Pana, cała ziemio, Cieszcie się i weselcie i grajcie! Psalm 98
Festiwal Pieśni Maryjnej dla Ludowych Zespołów Śpiewaczych Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej od wielu lat wpisuje się w pejzaż Górecka i Roztocza. W tym roku, po raz dwudziesty 02 sierpnia, w amfiteatrze na polanie Górecko - Dąbrowa będą śpiewać i grać zespoły związane z zamojską ziemią. Przykładem lat ubiegłych wierzymy, że będzie to piękne przeżycie artystyczne i ważne wydarzenie religijne oraz święto dla tutejszych mieszkańców i wielu gości z całej Polski.Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do Górecka Kościelnego - Dąbrowy na dzień 2 sierpnia 2015 r.