By oddać Mu pokłon…

Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierbieszowie w tym roku organizuje Orszak Trzech Króli. 6 stycznia - w uroczystość Objawienia Pańskiego weźmiemy udział w największych na świecie jasełkach ulicznych.
Skierbieszów jest jedną ze 184 miejscowości z kraju i zagranicy, które przystąpią do szóstej edycji tego przedsięwzięcia. W organizacji wspomagają nas:
- Fundacja „Orszak Trzech Króli”, stawiająca za główny cel swojej działalności przywrócenie Święta Objawienia Pańskiego do przestrzeni publicznej oraz szerzenie wartości prorodzinnych i wspólnotowych;
- Fundacja Świętego Kiliana zajmująca się bezinteresownym niesieniem pomocy potrzebującym.
Rozpoczniemy uroczystą Eucharystią o godz. 12.00 a po niej wyruszymy barwnym orszakiem ulicami Skierbieszowa. Spotkamy Króla Heroda oraz jego doradców, aniołów, którzy pomogą trafić do betlejemskiej stajenki. Tam Trzej Królowie w obecności Maryi i Józefa oddadzą pokłon Jezusowi. Towarzyszyć nam będzie wspólny śpiew kolęd i radość od Nowonarodzonego.
Tych, których szlaki tego dnia zawiodą w nasze okolice, zapraszamy do wspólnego kolędowania.