PROŚBA DO MISJONARZY I KSIĘŻY PROBOSZCZÓW

Zbliżają się wakacje, a więc czas urlopów, także dla Misjonarzy. Będzie to z pewnością okazja do spotkania się z nimi w naszych parafiach podczas np. niedzieli misyjnej czy też w ciągu tygodnia na spotkaniu z Kołem Misyjnym lub osobami zainteresowanymi misjami.
Dlatego zachęcam Misjonarzy do przysyłania informacji o pobycie na terenie diecezji. Natomiast Czcigodnych Księży Proboszczów, którzy chcieliby zaprosić, a tym samym udzielić pomocy Misjonarzom także proszę o kontakt.
Z darem modlitwyks. Andrzej ŁuszczDyrektor Dzieł Misyjnych

Kontakt:e-mail: [email protected]  lub [email protected]. 505 088 098

Aktualnie na misjach z naszej diecezji posługują: ks. Michał Skubis od 2012 r. w Sudanie (Afryka), ks. Artur Schodziński od 2012 r. w Patagonii w Argentynie (Ameryka Południowa). W Azji pracują: ks. Jerzy Piluś, który na ten kontynent wyjechał w 1997 r. (pracował w Azarbejdżanie, Gruzji, Abchazji, od 2014 r. znowu w Gruzji), ks. Dariusz Komadowski od 2014 r. w Gruzji  ks. Paweł Martyniuk od 2013 r. w Kazachstanie.
Wspierajmy ich nie tylko modlitwą, ale także materialnie.