Wprowadzenie relikwii bł. Bernardyny Jabłońskiej w konkatedrze w Lubaczowie

W niedzielę, 31 maja o godz. 11.00 w parafii konkatedralnej w Lubaczowie odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Bernardyny Jabłońskiej. W czasie uroczystości poświęcony zostanie również obraz Błogosławionej, przed którym wierni będą się mogli modlić o kanonizację swojej rodaczki, pochodzącej z Pizun.
Podczas Mszy św. swoje dziękczynienie za 45 lat kapłaństwa złoży Bogu ks. kan. Bronisław Bucki, wieloletni proboszcz w parafii Łukawica, na terenie której znajduje się miejscowość Pizuny - miejsce urodzenia bł. Bernardyny.