SZKOŁA ANIMATORÓW MISYJNYCH I STOPNIA

W dniach od 29 czerwca do 3 lipca br. Papieskie Dzieła Misyjne organizują I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w animację misyjną w swoich środowiskach.
Uczestnicy poznają sposoby animacji misyjnej w parafiach, szkołach i ogniskach misyjnych oraz strukturę i formy działania Papieskich Dzieł Misyjnych. Ubogacą się wzajemnie doświadczeniami i pomysłami.
Po zakończeniu I stopnia uczestnicy będą mieli możliwość kontynuacji SAM-u w następnych latach. Cykl SAM-u obejmuje I stopień, a potem zapraszamy absolwentów na II stopień.
SAM odbędzie się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przy ul. Byszewskiej l.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 15 czerwca br. i kierować na adres: [email protected] lub pod numerem tel. 505 088 098.
W programie:- specjalistyczne wykłady;- warsztaty kreatywności;- spotkania z misjonarzami;- formy animacji misyjnej w szkole i parafii.
SAM to przede wszystkim:- wymiana doświadczeń i pomysłów;- konstruktywna dyskusja;- twórcza praca w grupach.
Integracja podczas SAM-u to również:- oglądanie filmów;- tworzenie bajek;- wieczory przy wspólnej zabawie;- zwiedzanie misyjnego muzeum.
Szczegółowy program

Całkowity koszt pobytu jednej osoby wynosi 250 zł.
Bardzo proszę Czcigodnych Księży Proboszczów o umożliwienie animatorom ze swojej parafii udziału w tej formie kształcenia misyjnego.

Z darem modlitwyks. Andrzej Łuszcz Dyrektor Dzieł Misyjnych

SZKOŁA ANIMATORÓW MISYJNYCH I STOPNIA
Warszawa, Centrum Formacji Misyjnej, ul. Byszewska 1
29 czerwca – 3 lipca 2015 r.

Poniedziałek, 29 czerwca
1700   Msza św. – ks. dr Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM1800   Kolacja1930   „Witaj, Animatorze!” – zawiązanie wspólnoty i wprowadzenie do SAM
Wtorek, 30 czerwca
730     Msza św. – ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA815     Śniadanie900     „Kościół z natury misyjny” – o. dr Tomasz Szyszka SVD945     Przerwa (kawa, herbata)1015   „Misyjne gry planszowe – warsztaty” – s. Monika Juszka RMI 1035   Praca w grupach 1135   Podsumowanie pracy w grupach1300   Obiad1500   Koronka do Miłosierdzia Bożego1530   „Najważniejsze problemy duszpastersko-ewangelizacyjne w posynodalnych adhortacjach            kontynentalnych Jana Pawła II” – s. Anna Siudak FMM 1600   Praca w grupach1700   Podsumowanie pracy w grupach1800   Kolacja1845   Świadectwa świeckich misjonarzy1930   Adoracja Najświętszego Sakramentu        2000   Zabawy integracyjne            Apel Jasnogórski