Modlitwa za ofiary kataklizmu w Nepalu i zbiórka ofiar do puszek – 10 maja 2015 r.

W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka i apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Diecezjalny Marian Rojek ogłasza na niedzielę, 10 maja 2015 r. zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz ofiar kataklizmu w Nepalu. Prosi też o dodanie w modlitwie wiernych na ten dzień specjalnego wezwania.
Można wykorzystać następujące wezwanie: Módlmy się za ofiary, rannych i za wszystkich, którzy cierpią z powodu katastrofy w Nepalu. Niech wstawiennictwo Matki Miłosierdzia umocni cierpiących, doda odwagi śpieszącym z pomocą, a zmarłym wyprosi życie wieczne. Ciebie prosimy.

Treść apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska apeluje o zbiórkę do puszek dla poszkodowanych.
Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.
Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych.
Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 10 maja 2015 r. oraz przez ofiary składane do puszek w kościołach.
Wyrażam podziękowanie za gotowość podjęcia aktu miłosierdzia wobec cierpiących.

+ Stanisław GądeckiArcybiskup Metropolita PoznańskiPrzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Proszę o pilne przekazanie zebranych środków na konto Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
PKO BP SA Zamość:59 1020 5356 0000 1002 0052 5451z dopiskiem NEPAL

ks. Adam Sobczak Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej