Komunikat Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka o peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń w niedzielę, 19 kwietnia 2015 r.
Zamość, 16 kwietnia 2015 r.
Kochani Diecezjanie!
         W ramach przygotowań do XXXI Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r., będziemy gościć w naszej diecezji symbole tego wydarzenia – Krzyż Roku Świętego i Ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Peregrynacja tych znaków jest odpowiedzią na prośbę skierowaną do młodych przez św. Jana Pawła II w roku 1984: „Ponieście Krzyż Chrystusa na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie”.
        Zapraszam Was, Bracia i Siostry, byśmy w dniach od 2 do 16 maja 2015 r. wspólnie stanęli na modlitwę przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej, niesionych przez ludzi młodych naszej diecezji. Otwórzmy się na łaski, których Bóg pragnie udzielać wszystkim modlącym się. Niech dzięki naszemu świadectwu wiary, osoby które spotykamy, odzyskają nadzieję, znajdując wsparcie w swych troskach.
        Zaangażujmy się uczestnicząc czynnie w spotkaniu z symbolami w szkołach, parafiach, szpitalach i zakładach karnych.
        Polecam wydarzenie peregrynacji Waszym modlitwom, ufając, że stanie się ono dla Was czasem łaski, który zaowocuje osobistym nawróceniem i odnową naszych wspólnot parafialnych.
         Niech Maryja, Matka Odkupiciela, wspiera Was swą opieką, wypraszając podczas peregrynacji obfitość Bożych darów.

Z darem pasterskiego błogosławieństwa i modlitwy Wasz Biskup

† Marian Rojek