Dobro można zmierzyć. Ułóż z nami Kilometry Dobra.

Od 3 marca 2015 r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło (PSOUU) w Zamościu włączyło się w II Ogólnopolską Kampanię „Kilometry Dobra”.
Zebrane podczas Kampanii  pieniądze zostaną  przeznaczy na utworzenie i prowadzenie świetlicy rewalidacyjno-rehabilitacyjnej dla osób z upośledzeniem umysłowym po 25 roku życia oraz na remont budynków Stowarzyszenia.
Środki podczas akcji zbierane są w różny sposób. m. in. zbiórki do puszek, przekazywanie darowizn przez osoby fizyczne i prawne, udział w Kiermaszu Wielkanocnym, organizacja Rajdu Rowerowego i wiele innych.
Finał Kampanii odbędzie się 31 maja na Rynku Wielkim w godz. 1200 – 1800. Przewidzianych jest wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i pełnosprawnej m. in dmuchane miasteczko, zajęcia plastyczne, muzyczne, malowanie twarzy, występy szczudlarzy, kuglarzy oraz układanie zebranych pieniędzy w ciąg jednozłotowych monet.
Informacja o Kampanii jak i o PSOUU Koło w Zamościu ukazał się w Tygodniku Katolickim Niedziela nr 15 z dnia 12 kwietnia 2015 r.
Zapraszamy wszystkich chętnych do przekazania symbolicznej złotówki i włączenia się do KAMPANII.
Stowarzyszenie uzyskało zgodę Ks. Bpa Mariana Rojka na przeprowadzenie zbiórki pieniędzy do puszek w parafiach naszej Diecezji.

1 zł to 2,3 cm dobra, 5 zł to 11,5 cm dobra, 10 zł to 23 cm dobra.
Więcej informacji o Kampanii i możliwościach wsparcia  na stronie:
www.zamosc.psouu.org.pl