Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży 2016 dla rejonu zamojskiego

zaprasza wszystkich Kapłanów z tego rejonu (tj. Krasnobród, Sitaniec, Szczebrzeszyn, Zamość) oraz wolontariuszy na pierwsze Spotkanie Informacyjno – Integracyjne do Zespołu Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Zamościu w sobotę, 7 marca 2015 r. godz. 15.00.
Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży 2016 dla rejonu zamojskiego zaprasza wszystkich Kapłanów z tego rejonu (tj. Krasnobród, Sitaniec, Szczebrzeszyn, Zamość) oraz wolontariuszy na pierwsze Spotkanie Informacyjno – Integracyjne do Zespołu Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Zamościu 7 marca (sobota) na godz. 15.00.
Cel spotkania:
a)            Integracja;
b)            Podpisanie umów wolontariusza;
c)            Przekazanie podstawowych informacji na temat ŚDM w Diecezji i w Krakowie;
d)            Zapoznanie się w z Księżmi odpowiedzialnymi oraz między sobą;
e)            Akcja promocyjna ŚDM oraz BdB
f)             Informacje na temat Peregrynacji Symboli ŚDM

Program spotkania 7 marca (sobota) 2015 r.:
14.30 – Rejestracja uczestników
15.00 – Uroczyste rozpoczęcie w obecności Ks. Biskupa Mariana Rojka i Kapłanów z Diecezjalnego Centrum ŚDM
15.30 – Konferencja: Wolontariat  jako pomoc Chrystusowi w potrzebujących - ks. Robert Strus
16.00 – Konferencja: ŚDM Dni w Diecezjach, Wydarzenia Centralne, Peregrynacja Symboli ŚDM w naszej Diecezji - ks. Sylwester Zwolak
16.45 – Przerwa
17.00 – Wydarzenia, Szkolenia, źródła finansowania, BdB, ulotki - ks. Tomasz Bazan
18.00 – Umowa wolontariusza, sprawy formalne, zakończenie spotkania - ks. Tomasz Bazan
Uczestnicy szkolenia po podpisaniu umów otrzymują identyfikator, smycz (w dalszej perspektywie koszulkę wolontariusza ŚDM), materiały szkoleniowe.

Ks. Piotr Brodziak
Współpracownik Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży 2016 dla rejonu zamojskiego