Przy „zielonych stołach”

W sobotę, 28 lutego 2015 r. rozegrany został Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna im. „Olimpijczyków Polskich” przy Gimnazjum w Szczebrzeszynie. Turniej był skierowany do ministrantów, lektorów, parafialnych zespołów muzycznych oraz kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
W sobotę, 28 lutego 2015 r. rozegrany został Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla Liturgicznej Służby Ołtarza.  Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna im. „Olimpijczyków Polskich”  przy Gimnazjum w Szczebrzeszynie. Turniej był skierowany do ministrantów, lektorów, parafialnych zespołów muzycznych oraz kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
Zawody zostały zorganizowane przez diecezjalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza i diecezjalnego duszpasterza sportowców przy wsparciu życzliwych osób, bez których trudno byłoby zrealizować to wydarzenie sportowe.
Turniej rozpoczął ks. Piotr Szeptuch – diecezjalny duszpasterz sportu, który powitał wszystkich i wyjaśnił cel spotkania, a otwarcia dokonał ks. Mateusz Januszewski – diecezjalny duszpasterz ministrantów. Do turnieju zgłosiło się blisko 200 ministrantów i 8 dziewcząt ze scholii parafialnych reprezentujących parafie: Aleksandrów, Bukowa, Buśno, Dąbrowica, Goraj, Gozdów, Huta Krzeszowska, NMP w Krasnobrodzie, Łukowa, Miączyn, Narol, Lipiny Górne,  św. Stanisław w Lubaczowie,  Sitaniec, Sól, Werbkowice, Uchanie, MB Królowej Polski w Zamościu.
Uczestnicy zostali podzieleni na sześć kategorii a zawodnicy turnieju mieli do dyspozycji 9 stołów, przy których zaangażowano sędziów którym przewodniczył pan Tadeusz Chwiejczak. Wraz z opiekunami czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W każdej z grup do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

Wyniki:
I kategoria - ministranci młodsi:I miejsce – Artur Muzyka par. Św. Michała Archanioła w Soli;II miejsce – Wiktor Sykuła par. Św. Bartłomieja w Goraju;III miejsce – Jakub Piłat par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie;
IV miejsce – Dominik Strus par. Wniebowzięcia NMP w Łukowej.
II kategoria – ministranci:I miejsce – Jakub Smusz par. Miłosierdzia Bożego w Gozdowie;II miejsce – Michał Niemiec par. MB Częstochowskiej w Lipinach;III miejsce –  Szymon Wojciechowski par. Św. Stanisława w Lubaczowie;IV miejsce – Dawid Belina par. Miłosierdzia Bożego w Gozdowie.
III kategoria – lektorzy:I miejsce – Łukasz Gałan par. Miłosierdzia Bożego w Gozdowie;II miejsce – Micha Krakiewicz par. Wniebowzięcia NMP w Buśnie;III miejsce – Kamil Paczwa par. Wniebowzięcia NMP w Łukowej;IV miejsce – Jakub Muzyka par. Św. Michała Archanioła w Soli.
IV kategoria – lektorzy starsi:I miejsce – Kamil Kuliński par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Krzeszowskiej;II miejsce – Artur Małek par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Krzeszowskiej;III miejsce – Konrad Zarek par. Wniebowzięcia NMP w Uchaniach;IV miejsce – Piotr Siewak par. Wniebowzięcia NMP w Uchaniach.
V kategoria – schola:I miejsce – Magdalena Stopyra par. Św. Andrzeja Ap. w Lipsku k. Narola;II miejsce – Milena Maciocha par. Św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy;III miejsce – Jagoda Poluha par. Wniebowzięcia NMP w Łukowej;IV miejsce – Julia Bielak par. Św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy;
VI kategoria – kapłani:I miejsce – ks. prob. Andrzej Łuszcz par. Wniebowzięcia NMP w Buśnie;II miejsce – ks. wik. Tomasz Szumowski par. Wniebowzięcia NMP w Łukowej;III miejsce – ks. wik Krzysztof Augustynek par. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie;IV miejsce – ks. wik. Tomasz Szady par. Św. Stanisława w Lubaczowie.
Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez kapłanów -opiekunów. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.
Najlepsi zawodnicy indywidualni, od miejsca I – IV w każdej grupie, otrzymali: medale, dyplomy i upominki.
Organizacja turnieju była możliwa dzięki życzliwości Dyrektora Gimnazjum w Szczebrzeszynie pana Zbigniew Złomańczuka, który udostępnił salę gimnastyczną, gdzie odbył się turniej. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom  za uczestnictwo w turnieju, a kapłanom, rodzicom, sędziom za wszelką pomoc. Tym samym   zapraszamy do brania udziału w kolejnych rozgrywkach, tym razem będzie to już jubileuszowy X turniej. Wyrażamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami.
Króluj nam Chryste!
Ks. Piotr Szeptuch.