Kapłani Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Wicemistrzami Polski

XI Mistrzostwa Polski Księży w piłce nożnej halowej, które odbywały się w dniach 13-14 lutego w Częstochowie, wygrali księża z Diecezji Tarnowskiej. Drugie miejsce zajęli kapłani Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, na trzecim miejscu zawody ukończyli księża-futboliści z Archidiecezji Częstochowskiej.
Mistrzostwa były rozegrane w częstochowskiej hali Polonia oraz hali sportowej w Olsztynie k. Częstochowy. W turnieju wzięli udział kapłani z 13 diecezji.
Z uczestnikami mistrzostw spotkał się Metropolita Częstochowski Abp Wacław Depo, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Mszę św. koncelebrowali kapłani biorący udział w mistrzostwach.
W homilii Abp Depo przywołał obraz z filmu włoskiego reżysera Roberto Rosselliniego „Rzym, miasto otwarte”. Ukazane są tam sceny ostatniej wojny światowej. Widzimy obraz prowadzonego na rozstrzelanie wraz z innymi młodego księdza. Stojący na ulicy chłopcy rozpoznają w nim człowieka, który z nim grał w piłkę. Ich reakcją na ten obraz jest modlitwa za tych skazanych. Ksiądz podnosi głowę i idzie wyprostowany, aby przyjąć trudną wolę. Jest zjednoczony z tymi chłopcami. Ksiądz Arcybiskup rozważał: „możliwe, że z tych modlących się wkrótce ktoś stanie w jego miejscu, aby go zastąpić. Aby podjąć wiernie misję i służbę zleconą przez Boga”.
Patronat honorowy nad turniejem objęli:
Metropolita Częstochowski Abp Wacław Depo
Bp Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców.

Naszą diecezję reprezentowali:
Ks. Maciej Banach