Pomoc Ukrainie

Zwróciła się do nas z wielką prośba o pomoc, Ukraińska Fundacja Uczciwa Ukraina z poparciem Caritas Tarnopolskiej.
Chodzi o pomoc materialną i finansową dla wsparcia ludzi, którzy w wyniku wojny na Ukrainie potracili wszystko i stają w obronie swoich domów, rodzin i dziedzictwa.
Za zgodą Księdza Biskupa proszę Księży Dziekanów i Proboszczów, o ile to możliwe, o podjęcie i zgłoszenie zbiórki do naszej Caritas. Dary rzeczowe Fundacja odebrałaby z Parafii Dekanalnych.
Potrzebne śpiwory, koce, zimowe ubrania, odzież zimowa, buty, czapki, rękawice... rzeczy nieużywane.

Jest możliwość wpłaty pieniędzy na konto Naszej Caritas z dopiskiem POMOC UKRAINIE.

ks. Adam Sobczak
Dyrektor Caritas