„Jezus na Wschodzie”

Komunikat Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej do odczytania 8 lutego 2015 r.
Kochani Bracia i Siostry Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej !
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – tak brzmi hasło obecnego roku duszpasterskiego. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęca wszystkich odpowiedzialnych za duszpasterstwo w naszym kraju do „poszukiwania nowych form towarzyszenia ludziom w doświadczeniu nawrócenia”.
Odpowiadając na to wezwanie Kościoła i kierując się pragnieniem ożywienia wiary, w naszej Diecezji, w dniu 4 lipca 2015 r. na stadionie sportowym w Zamościu odbędą się rekolekcje o nazwie „Jezus na Wschodzie”. Gościem tych rekolekcji będzie O. John Baptist Bashobora, znany charyzmatyk pochodzący z Ugandy, prawdziwy świadek Jezusa, który z mocą głosi Słowo Boże. Poprowadzi on dla nas konferencje, nabożeństwa oraz modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała.  Sercem tego dnia będzie uroczysta Msza święta celebrowana pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
Chętni pragnący wziąć udział w tym wydarzeniu mogą nabyć bilet drogą elektroniczną, korzystając ze strony internetowej www.jezusnawschodzie.pl, oraz w Biurze Promocji i Reklamy Katolickiego Radia Zamość (ul. Zamojskiego 1, w godzinach od 8.00 do 15.00), jak również w tworzącym się Centrum Wolontariatu, związanym ze Światowymi Dniami Młodzieży.
Inicjatywa „Jezus na Wschodzie” adresowana jest do wszystkich: dorosłych i młodzieży, głęboko wierzących, jak również tych, którzy poszukują Boga i chcieliby umocnić swoją wiarę. Wydarzeniem skierowanym natomiast bezpośrednio do młodzieży będzie Exodus Młodych. W tym roku Exodus odbędzie się wyjątkowo w Zamościu przy stadionie sportowym, w dniach od 1 do 3 lipca i zakończy się uczestnictwem młodzieży w rekolekcjach z o. Johnem Bashoborą w dniu 4 lipca 2015 r. Uczestnicy Exodusu nie będą musieli dodatkowo zapisywać się na to wydarzenie, ani ponosić dodatkowych kosztów.
Młodzież zgromadzona na Exodusie będzie mogła także wziąć udział w obchodach Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej w Sanktuarium Diecezjalnym w Krasnobrodzie. Z tej racji wieczorem 2 lipca w Zamościu na stadionie OSiR-u, kustosz sanktuarium ks. prałat Eugeniusz Derdziuk poprowadzi nabożeństwo Maryjne przed kopią obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej.
Patronat honorowy nad tymi wydarzeniami ewangelizacyjnymi objęli: Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Marian Rojek oraz Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.

Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, ulotkach, naszych stronach internetowych oraz na stronie diecezjalnej.
Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach ewangelizacyjnych i już teraz prosimy o modlitwę w ich intencji.
Naszym wysiłkom organizacyjnym towarzyszy z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, który wzywa wszystkich duszpasterzy i wiernych diecezji do wielkodusznego zaangażowania się w dzieło ewangelizacyjne.

Ks. Piotr Jakubiak
Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji
w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę, 8 lutego 2015 r.

Komunikat do pobrania:

pobierz Boshabora.docx