Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok ...

dla Duchowieństwa, Członków Życia Konsekrowanego i Wiernych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok
dla Duchowieństwa, Członków Życia Konsekrowanego i Wiernych
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Oto Bóg pozwala nam na nowo przeżywać, razem z Maryją i Jej Oblubieńcem Józefem, radosne Święta Narodzenia Jezusa i stanąć z ufnością na progu Nowego Roku. Uszczęśliwieni tym darem mamy wyjątkową okazję, by znowu uświadomić sobie tę fundamentalną dla nas prawdę, że „cudownie jest być chrześcijaninem” (Benedykt XVI).
          O cudzie narodzin Syna Bożego Ojciec Święty Franciszek mówi w następujących słowach: „Maryja poczęła Jezusa w wierze, a następnie w ciele, kiedy odpowiedziała <tak> na słowa zwiastowania, które Bóg skierował do Niej przez anioła (…). To, co się stało w Dziewiczej Matce w sposób wyjątkowy, zachodzi na poziomie duchowym także w nas, kiedy przyjmujemy Słowo Boże z sercem dobrym i szczerym, wprowadzając je w życie. Dzieje się tak, jak gdyby Bóg wcielał się w nas. Przychodzi, aby w nas zamieszkać” (Watykan 12 X 2013). Spójrzmy więc z wiarą, jak pasterze betlejemscy, na Dzieciątko złożone w żłobie i rozpoznajmy w Nim naszego Boga i Pana. Uwierzmy, że „Chrystus jest w centrum nie tylko historii Kościoła, ale również historii świata”, że „w Nim człowiek znajduje odkupienie i pełnię” (Jan Paweł II, Mane nobiscum Domine, n. 6).
          Obdarowani miłością Zbawiciela, który jest „Światłością świata” (J 8, 12), idźmy do ludzi dobrej woli i mówmy im, że „widzieliśmy chwałę Jego!” (J 1, 14), że warto wierzyć w obecność Boga pośród codziennych trosk i niepokojów, gdyż tylko w zjednoczeniu z Nim można odkryć ich pełny sens. Uwrażliwiajmy serca i sumienia nasze i bliźnich naszych na życie każdego człowieka, na odpowiedzialny trud wychowywania młodego pokolenia, a także na los ludzi w podeszłym wieku, chorych, cierpiących, samotnych i bezrobotnych.
          Niech szczęście i pokój staną się udziałem naszych rodzin, Ojczyzny, Kościoła i świata.
          Na radosne dni Bożego Narodzenia i na Nowy Rok z serca Wam błogosławimy!

† Marian Rojek
           Biskup Diecejzany
                 † Mariusz Leszczyński
                   Biskup Pomocniczy

Zamość
– Boże Narodzenie 2014, Nowy Rok 2015.

Życzenia do pobrania

pobierz ZYCZENIA.doc