Pierwsze dni wizyty ad limina Apostolorum

W Rzymie trwa od soboty wizyta polskich biskupów Ad limina Apostolorum. Uczestniczy w niej również ordynariusz naszej diecezji bp Marian Rojek. Wizyta Ad limina to wymiana doświadczeń. Dlatego biskupi odwiedzają różne Kongregacje i Rady Papieskie, aby podzielić się własnym doświadczeniem i ubogacić się doświadczeniem Kościoła Powszechnego.
Już 1 lutego bp Rojek wziął udział w spotkaniu w Kongregacji ds. Duchowieństwa. Dzięki ks. Sławomirowi Koronie, studentowi Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie otrzymaliśmy relację naszego pasterza z pierwszych dni wizyty. Play00:00…Volume
Wizyta Ad limina Apostolorum (dosłownie: do progów apostołów) ma charakter pielgrzymki. Każdy z uczestników Ad limina będzie miał czas na osobistą modlitwę w miejscach uświęconych obecnością apostołów i wielu świętych. To też okazja do osobistej rozmowy z papieżem Franciszkiem.Informuje: Małgorzata Godzisz