Udany start ministrantów naszej diecezji w Mistrzostwach Polski w szachach szybkich Starachowice 22 listopada 2014 r.

Po raz szósty Szkoła Podstawowa nr 13 w Starachowicach stała się areną szachowych rozgrywek. W sobotę 22 listopada 2014 r. spotkali się w tym miejscu ministranci z całej Polski.
         Mistrzostwa Polski Ministrantów w szachach szybkich rozpoczęła wspólna modlitwa i śpiew hymnu „Króluj nam Chryste”. Po ciepłych słowach przywitania ze strony organizatorów rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Najważniejszy cel to wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski wśród ministrantów.
         W turnieju A wystartowało 18 zawodników ze szkół ponad gimnazjalnych. Najlepszymi w tej grupie okazali się Kamil Młynarski (Radom), Adam Choina (Ostrowiec Świętokrzyski) i Dawid Jaroszewicz (Słupsk).
         Grupę B z udziałem 39 gimnazjalistów wygrał Marek Kwiatkowski (Koszalin). Kolejne miejsca zajęli Piotr Kamiński (Gniezno) i Michał Choina (Ostrowiec Świętokrzyski).
Naszą diecezję reprezentowało 6 ministrantów z 5 parafii. Najlepszy z nich Łukasz Szyszka (Zamość) zdobył wysokie 9 miejsce. Adam Hamerski został wyróżniony za 3 miejsce wśród zawodników bez kategorii. W punktacji drużynowej parafia pw. Zwiastowania NMP z Zamościa wywalczyła dobre 6 miejsce.
         Grupa C została zarezerwowana dla ministrantów ze  szkół podstawowych. Liczyła ona 104 zawodników. Zwycięzcami okazali się Tomasz Szczepanowski (Bodzechów), Antoni Kamiński (Gniezno) i Michał Wierzbicki ( Suwałki ). Z naszej diecezji wystąpiło 7 szachistów z 4 parafii. Dominik Pańko zajął 25 miejsce i był najlepszy w tej grupie wśród zawodników bez kategorii. Drużynowo parafia pw. Świętego Krzyża w Zamościu zdobyła wysokie 7 miejsce.
         Zwycięzcy grup otrzymali puchary, dyplomy i medale. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw nagrody rzeczowe i pamiątkowe medale. Poszczególne parafie zostały wyróżnione dyplomami.
         Szczere podziękowania kierujemy pod adresem organizatorów turnieju. Włożyli oni wiele wysiłku w przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy. Debiut wszystkich reprezentantów naszej diecezji oceniam jako udany. Na uwagę zasługuje chęć gry wola walki i ambicja. Rodzicom ministrantów dziękuje za życzliwość i zainteresowanie. Dziękuje także sponsorom: parafii Zwiastowania NMP w Zamościu i Rycerzom Kolumba przy parafii Katedralnej, dzięki którym ten wyjazd był możliwy. Mam nadzieję, że za rok wrócimy do Starachowic w liczniejszej i mocniejszej wspólnocie.