Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Diecezji

Pragniemy przypomnieć, że od początku nowego Roku Liturgicznego, tj. od 30 listopada 2014 r., rozpoczęła się w naszej Diecezji modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu w intencji wszystkich wydarzeń diecezjalnych.
Pragniemy przypomnieć, że od początku nowego Roku Liturgicznego, tj. od 30 listopada 2014 r., rozpoczęła się w naszej Diecezji modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu w intencji wszystkich wydarzeń diecezjalnych.
Na stronie internetowej Diecezji oraz Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego zostanie zamieszczony grafik parafii i wspólnot zakonnych, które w danym dniu powinny zorganizować modlitwę adoracyjną. Taka informacja została również zamieszczona w Kalendarzu Liturgicznym na rok 2015.
Proponujemy, aby w większych parafiach adoracja trwała przynajmniej przez pół dnia, a w mniejszych przez kilka godzin. W adorację powinny zaangażować się różne grupy modlitewne działające przy parafii.

Ks. Sylwester Zwolak
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego